< powrót

RODZAJE TEKTUR
 


Do produkcji opakowań wykorzystujemy tekturę falistą, która składa się z zewnętrznych, gładkich arkuszy papieru i arkuszy wewnętrznych - pofalowanych.
Istnieje wiele rodzajów tektury falistej - każdy z nich różni się specyfikacją techniczną, a co za tym idzie praktycznymi właściwościami.
    
tektura dwuwarstwowa -najczęściej spotykana na rolach    

tektura trzywarstwowa- to dwa arkusze papieru zewnętrzne i jeden wewnętrzny zwany falą,
To najbardziej uniwersalny materiał wykorzystywany przy produkcji opakowań jednostkowych i zbiorczych. Jej zaletą jest możliwość wykonywania estetycznych i efektownych nadruków na całej powierzchni opakowania. W naszej ofercie znajdą Państwo tektury o gramaturze od 280 do 560 g/m2 w falach B, C i E
    
tektura pięciowarstwowa - to trzy arkusze papieru prostego i dwa wewnętrzne zwane falą,
Wykorzystywana jest szczególnie przy produkcji wielkogabarytowych opakowań zbiorczych. Duża sztywność tej tektury daje gwarancję maksymalnej ochrony Państwa produktów. Opakowania z tektury pięciowarstwowej obejmują zakres gramatur od 570 do 1600g/m2 w falach BC oraz BE.
     
Rodzaje fal w tekturach oznacza się symbolami literowymi np.: E,B,C - dla tektur trzywarstwowych; BC, BE - dla tektur pięciowarstwowych. Tektury pięciowarstwowe są kombinacją powyższych typów fal najczęściej jest to fala BC (B+C), mozliwe są również kombinacje fal EB, EC.

Przykłady rodzajów fal w tekturach:
· fala E (mikrofala, tektura trzywarstwowa) - fala o wysokości od 1,1 mm do 1,7 mm.*
· fala B (tektura trzywarstwowa) - fala o wysokości od 2,5 mm do 3,0 mm
· fala C (tektura trzywarstwowa) - fala o wysokości od 3,0 mm do 3,7 mm
· fala BC (tektura pieciowarstwowa) - fala o wysokości od 3,0 mm do 3,7 mm

*Tektura z tą falą ma raczej walory estetyczne i nadaję się do opakowań małych i nie zawierających ciężkich towarów.

Oferujemy opakowania produkowane na bazie tektury z papierów makulaturowych (tanio i solidnie), przez papier testliner (dobra cena, estetyczne opakowanie), aż po materiały typu kraftliner (najwyższa jakość). Wszystkie produkowane przez naszą firmę opakowania dostępne są z pokryciem białym i szarym.